VCC logo

Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, z.s.

Postup přihlášení se k testování historického nebo silničního vozidla

Vlastník historického nebo silničního vozidla, který žádá o testování, nemusí být členem klubu historických vozidel.

Vlastník vozidla se před přihlášením k testování řídí těmito pokyny:

Postup přihlášení

 1. Po otevření uveřejněného termínu „Nové testování“ je nutné vyplnit elektronický formulář „Přihlášení k testování“ a řídit se těmito úkony:
  1. vyplnit v elektronické podobě novou „Žádost o provedení testování historického vozidla“.
   Návod pro vyplnění Žádosti:
   • po zobrazení Žádosti ji nejdříve uložte do svého počítače
   • uloženou Žádost poté otevřete, kde ji vyplňte v oddíle „Základní údaje o registraci“ a „Technický popis vozidla“. Nevyplňujte „Protokol o testování“ včetně symbolů ANO/NE na straně 3/4 a 4/4 Žádosti
   • pro vyplnění Žádosti použijte „Postup pro vyplňování Žádosti o provedení testování historického vozidla“, nebo uveřejněné vyplněné vzory v „Souborech ke stažení“ (bod č. 5 – 7) v sekci „Testování HV“
   • po vyplnění si Žádost ve svém počítači opět uložte
  2. Vyplněnou Žádost včetně 2 ks fotografií (2x jako obrázek) z pohledů dle specifikace uvedené v přihlášce vložte do formuláře „Přihlášení k testování“ jako povinné soubory.
  3. Do položky „Další dokumentace“ vložte jako podklad k ověření uváděných údajů v Žádosti např. skeny Osvědčení o registraci vozidla část II. (Technický průkaz), Osvědčení o registraci vozidla část I. (ORV), Základní technický popis (ZTP), Technický list, Certifikate of title apod.
  4. Vyplněný formulář s povinnými soubory odešlete kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“ a při úspěšné registraci vám e-mailem bude zasláno potvrzení o registraci.
 2. Po registraci vám bude testovacím komisařem 3 dny před dnem testování upřesněn termín, přesný čas a místo testování, kde bude testování provedeno a případně uvedeny doplňující podklady potřebné k testování.
 3. Dostavit se s testovaným vozidlem na potvrzený termín, čas a místo k provedení testování.
 4. K testování předložíte potřebný počet fotografií (u HV 5 ks + 5 ks; u SV 3 ks + 3 ks) předepsaného formátu a specifikace, včetně dokladů k ověření uvedených údajů v Žádosti. Zároveň provedete úhradu poplatků za testování dle uveřejněného ceníku v „Zásadách VCC Dvůr Králové n. L. pro testování silničních a historických vozidel“.
 5. Po testování a v případě kladného výsledku vám budou zajištěny podklady pro další postup řízení v závislosti na druhu testování.
 6. V případě dotazů k testování můžete využít e-mailovou adresu testovani(zavináč)vcc.cz, nebo tel. 604 876 122.