VCC logo

Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, z.s.

Základní informace pro rok 2023

Na základě vydaných podmínek FKHV ČR, která je ze zákona pověřena testováním historických a silničních vozidel, dochází k určitým změnám a povinnostem, kterými jsou testovací komisaři se povinni řídit, a které se bezprostředně dotýkají i vlastníků historických vozidel. Veškerá testování a pravidelné prohlídky lze provádět pouze prostřednictvím tzv. elektronického informačního systému FKHV ČR, do kterého se musí zaevidovat požadované údaje, což jsou naši testovací komisaři sice schopni zajistit, ale pouze za podmínky dodaných určených podkladů od vlastníků vozidel a jejich souhlasu - viz níže.

Důležité upozornění:

Evidencí vašeho požadavku do uvedeného systému na Testování, nebo Pravidelné prohlídce, dáváte zároveň svůj souhlas k evidenci vámi vyplněných a poskytnutých osobních údajů vlastníka (provozovatele), technických údajů o vozidle a jeho fotografií do elektronického informačního systému FKHV ČR, které FKHV ČR nad rámec právních předpisů vyžaduje a bez kterých nelze testování nebo pravidelnou prohlídku uskutečnit.

Postup přihlášení se k testování nebo pravidelné prohlídce historického nebo silničního vozidla

Svůj požadavek můžete zaevidovat na internetových stránkách našeho klubu – www.vcc.cz v sekci „Testování HV“ přímo na uveřejněný termín v pravém sloupci „Termíny testování a pravidelných prohlídek“. Klikem na vybraný požadavek a jeho termín se vám otevře elektronický formulář „Přihlášení na testování“, nebo „Přihlášení k pravidelné prohlídce“, který je třeba vyplnit a odeslat k registraci – více viz níže.